Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

W naszej szkole w związku z jego trwaniem przygotowałyśmy kilka wydarzeń.

Dla uczniów klas 1-3 dnia 20.10.22. zorganizowałyśmy przy wsparciu finansowym NPRCz spotkanie z pisarką panią Wiolettą Piasecką. Podczas spotkania dzieci poznały książkę "Ignaś. Opowieści patriotyczne" i "Karol Wojtyła zanim został papieżem".

Atrakcją w trakcie spotkania był teatrzyk w wykonaniu samej autorki.

18.10.22 uczniowie klas 4-6 mieli okazję poznać Panią Małgorzatę Czerwińską Rydel. Przybliżyła im ciekawostki z życia Henryka Sienkiewicza, w kilku słowach skreśliła czas powstawania książki.

Opowiadała również o przygotowaniach, jakie musi poczynić autor, aby książka była wiarygodna.

Spotkanie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu z NPRCz.

Dla uczniów klas 7-8 przygotowano mini konkurs "Czy znasz tę lekturę?"

2021/22

Październik upłynął w naszej bibliotece naprawdę pracowicie.

W tym roku hasłem Miesiąca Bibliotek Szkolnych było "Baśnie i legendy z całego świata".

Zorganizowałyśmy wystawę baśni i legend z różnych kontynentów (legendy Indian, baśnie chińskie, perskie, skandynawskie, ukraińskie, rosyjskie, itp.); nie zapomniałyśmy o rodzimych książkach z różnych regionów Polski (baśnie gdańskie, kaszubskie, klechdy górników, legendy z Mazur, itp.)

Na urodziny biblioteki zaprosiłyśmy wszystkie klasy.

Dzieci z klas "0" - IV wysłuchały wybranych legend i baśni, wykonały piękne ilustracje, które ozdabiają teraz bibliotekę.

Starsi uczniowie wzięli udział w zabawie "Escape room w bibliotece". Musieli wykazać się umiejętnością pracy w grupie, znajomością lektur, spostrzegawczością i wytrwałością w rozwikłaniu wszystkich zagadek.