– Ruszyła pomoc dla hospicjum w naszej szkole – POLA NADZIEI -

Każdego roku wiosną z inicjatywy hospicjów w całej Polsce odbywają się zbiórki, których znakiem rozpoznawczym są żonkile, wręczane przez wolontariuszy w zamian za datki. Celem akcji jest zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, a także zwrócenie uwagi na ideę opieki hospicyjnej.

Pola Nadziei na Pomorzu wraz z wydarzeniami towarzyszącymi pozwalają zebrać środki na rzecz: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, Domu Hospicyjnego Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckiego Hospicjum pw. Ojca Pio.

Pola Nadziei pomagają hospicjom finansować opiekę nad dorosłymi i dziećmi, którzy potrzebują całodobowego, profesjonalnego wsparcia. Słowo hospicjum wywodzi się od łacińskich słów hospes – „gość” i hospitium – „gościna”. Zespoły hospicyjne odpowiadają na medyczne, ale również zwyczajne, ludzkie potrzeby pacjentów: bliskości, rozmowy. W swojej misji kierują się hasłem „Hospicjum to też Życie”.

www.polanadzinapomorzu.pl

Pierwszą, piątkową zbiórkę mamy już za sobą. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy  Zapraszamy do udziału w dniu kulminacji akcji na terenie naszej szkoły! W najbliższy piątek, czyli 5 kwietnia 2019r. od godz. 7:00 przed wejściem do szkoły będą stać wolontariusze i kwestować na rzecz hospicjum. Wolontariusze odwiedzą również uczniów  w klasach podczas zajęć, więc nie trzeba się spieszyć, każdy będzie miał okazję włączyć się do akcji.

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za otwartość, empatię i okazanie serca potrzebującym.