Z wizytą na komisariacie

19.09.2019 roku uczniowie klasy 3 a odwiedzili  II Komisariat Policji w Gdańsku. Pod opieką pani Sylwii i pana Jurka, policjantów z komisariatu oglądali pomieszczenia, w których pracują na co dzień. Zwiedzanie rozpoczęli od tzw. „ Niebieskiego  pokoju”- miejsca, w którym  przesłuchiwane są dzieci  w obecności psychologa. Kolejnym pomieszczeniem były cele, w których przebywały osoby podejrzane o dokonanie jakiegoś przestępstwa. Na szczęście nikogo w nich nie było! Ciekawość dzieci  wzbudziło urządzenie, które służyło policjantom do oddania pierwszego, kontrolowanego strzału z pistoletu. Każdy policjant musi to zrobić przed rozpoczęciem służby. W pokoju  z monitoringiem zobaczyli cały Gdańsk. Wiele radości sprawiła trzecioklasistom wizyta w siłowni,  w której policjanci ćwiczą swoją sprawność  fizyczną. Sami też pod czujnym okiem policjantów wykonali mały zestaw ćwiczeń. W pokoju oględzin przez „ lustro weneckie” rozpoznawali swoich kolegów i koleżanki. Mogli też przymierzyć rzeczy, które policjanci zakładają, gdy biorą udział  w niebezpiecznych akcjach. W sali konferencyjnej wysłuchali specjalnie dla nich przygotowanego wykładu nt. bezpieczeństwa, praw i obowiązków ucznia.

Bardzo udaną wizytę na komisariacie zakończyli w policyjnym radiowozie😊

Było fantastycznie!!!