W dniach 27-28/29.10.2022 odbyła się wycieczka do Berlina uczniów z klas: VI b , VII a, VII b, VIII a, VIII b, VIII c i VIII d.  O bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczestników zadbali organizatorzy i wychowawcy poszczególnych klas: Joanna Matyka, Anna Szymanowska, Monika Romanowska, Tomasz Niżyński i Mariola Najmajer.

Program wycieczki był bardzo intensywny: nasi uczniowie  stanęli przed jednym z symboli zimnej wojny i podziału Niemiec - murem berlińskim, wjechali na wieżę telewizyjną - najwyższą budowlę w Unii Europejskiej, zwiedzili słynne Muzeum Pergamońskie, prezentujące sztukę antyczną, azjatycką oraz islamską. Mogli tam podziwiać, a nawet stanąć we wnętrzu najsłynniejszego eksponatu muzeum: Bramie Isztar. Kolejnego dnia byli z wizytą w Cecilienhof - miejscu, gdzie odbyła się konferencja poczdamska, która ustaliła losy Europy po II wojnie światowej. Zwiedzili także letnią rezydencję króla Prus Fryderyka II - rokokowy zespół pałacowo-parkowy Sanssouci (fr. sans souci = beztroski) z pięknymi ogrodami. Następnie wrócili do Berlina, gdzie zobaczyli m.in. budynek parlamentu niemieckiego - Reichstag - i słynną bramę Brandenburską, symbol niemieckiej jedności, a na koniec jeszcze Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie - najsłynniejsze muzeum tego rodzaju w Niemczech - gdzie znajduje się największy zrekonstruowany i złożony szkielet dinozaura na świecie. Podczas wycieczki uczniowie mogli poszerzyć wiedzę z takich dziedzin jak historia, geografia, biologia, historia sztuki i bogaci w nowe wrażenia i doświadczenia wrócili do Gdańska w sobotę około 3.00 nad ranem.