Warsztaty piekarnicze

W dniach 12 i 13 stycznia 2023r. uczniowie klasy I a i I b wzięli udział w warsztatach piekarniczych w Piekarni- Cukierni Pellowski.

Dzieci ubrane w białe fartuszki i czapeczki przypominały małych piekarczyków, czym wzbudzały ogólne zainteresowanie przechodzących klientów. Z uwagą słuchały wszystkich wskazówek pani prowadzącej, dzięki czemu sprawnie i szybko rozwałkowywały ciasto, formowały  i ozdabiały delikatne precelki. W czasie ich wypieku mogły poeksperymentować z różnymi narzędziami i formami ciasta drożdżowego, a także poczęstować się smakołykami z cukierni. Przyjemny zapach świeżych wypieków rozchodził się po całej restauracji. Po około 30 minutach ukazały się panie niosące na tacach dziecięce wypieki, co wzbudziło ogólny zachwyt i poruszenie oczekujących dzieci. Uczniowie byli zachwyceni wspaniale wykonanym zadaniem i z dużym entuzjazmem opowiadali o swoich wrażeniach podczas niecodziennej pracy.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem kolorowych dyplomów Małego Cukiernika i zaproszeniem na kolejne spotkanie w przyszłym roku szkolnym.

Wychowawczynie klas pierwszych Mirosława Mróz i Halina Cybulska