Warsztaty gipsowe

W dniach 3 i 4 kwietnia  2023r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach gipsowych, które były związane z nadchodzącymi świętami Wielkiej Nocy.

Dzieci miały możliwość poznania procesu powstawania odlewów gipsowych, począwszy od przygotowania masy po gotowe odlewy. Łopatkami mieszali specjalną miksturę, nalewali do foremek i wygładzali, by w każdej z nich była odpowiednia ilość masy gipsowej. Następnie każdy z uczniów podpisywał patyczkiem pięć własnych wyrobów, a po wyjęciu z foremki delikatnie przenosił w wyznaczone miejsce do wyschnięcia.

Powstałe zające, kurczęta i baranki po pomalowaniu gęstą farbą będą wspaniałą ozdobą wielkanocnego stołu.

Halina Cybulska