13 września uczniowie klasy 2a udali się na Westerplatte, w miejsce, które jest bardzo znaczące w historii Polaków. Wrześniowa słoneczna pogoda sprzyjała spacerowaniu i słuchaniu istotnych informacji na temat tego miejsca. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały tego, co tu się wydarzyło 1 września 1939 r. Oczywiście zobaczyliśmy po drodze wartownie, bunkry i bardzo zniszczone   koszary. Spacerkiem doszliśmy aż do miejsca, w którym dziś stoi pomnik poświęcony polskim bohaterskim żołnierzom. Widzieliśmy ogromny napis NIGDY WIĘCEJ WOJNY, który skłania wszystkich do refleksji. Nad naszymi głowami przeleciał wojskowy helikopter, a pilot do nas machał. Mieliśmy jeszcze chwilę czasu na krótki piknik oraz zakup pamiątek, zanim wróciliśmy do szkoły. Dzień był bardzo udany. W szkole mieliśmy jeszcze za zadanie narysować, tak jak umiemy, pomnik Westerplatte. Trzeba przyznać, że trochę różnią się od siebie, ale kształtem są bardzo podobne.