Ślubowanie w klasie 1a

4 grudnia to data dość nietypowa jak na ślubowanie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, ale my, pierwszaki, właśnie w tym dniu wreszcie zostaliśmy włączeni do społeczności uczniowskiej. Pandemia i inne okoliczności nie pozwoliły nam wcześniej być prawdziwymi uczniami. Po ogłoszeniu zdalnego nauczania musieliśmy opuścić mury naszej szkoły. Jednak wszystko szczęśliwie się zakończyło. Pogoda co prawda nie była zbyt sprzyjająca, ale wszystko się udało. Nasza wychowawczyni dodała nam otuchy, pani dyrektor powiedziała kilka słów od siebie, a rodziców rozpierała duma na nasz widok.  Zaśpiewaliśmy hymn narodowy, złożyliśmy przyrzeczenie i oficjalnie przy naszych kochanych rodzicach zostaliśmy pasowani na Uczniów. Mieliśmy również chwilę czasu na wspólny taniec i piosenkę. Oczywiście na koniec otrzymaliśmy upominki i dyplomy. Uroczystość była krótka, ale dla nas bardzo ważna. Teraz już wszyscy będą wiedzieli, że klasa 1a należy do społeczności uczniowskiej, a my czujemy ogromną radość.