Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 11 w Gdańsku oraz Domu Sztuki GAK łączą siły, by wspólnie tworzyć i edukować. Projekt „Odczarujmy razem Stogi” uzyskał akceptację komisji konkursu Bardzo Młoda Kultura 2020 – Pomorskie. Edycja jesienna. Dofinansowanie pozwoli na przeprowadzenie warsztatów: fotograficznych, przyrodniczych i historycznych. Odwołamy się do położenia Stogów, poszukamy inspiracji w najbliższym otoczeniu. W wydarzeniach (w większości o charakterze spacerów) wezmą udział uczniowie SP 11. 

Wspólnie wyruszymy na poszukiwanie ciekawych, atrakcyjnych przyrodniczo i historycznie miejsc w naszej dzielnicy. Te zwykłe/niezwykłe momenty będziemy uwieczniać na zdjęciach, tworzonych przy pomocy aparatów, w jakie wyposażone są nasze telefony komórkowe. Pomoże nam w tym profesjonalny fotograf.
Możesz do nas dołączyć i wziąć udział we wrześniowym cyklu warsztatów i spotkań. Projekt jest przeznaczony dla uczniów klas 5-8 SP 11 w Gdańsku. Aby wziąć w nim udział, należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz rekrutacyjny i dostarczyć go w terminie od 31 sierpnia do 3 września do koordynatora projektu w Szkole Podstawowej nr 11 w Gdańsku.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Operatorem Programu w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.