#poczytajmy

Podsumowanie działań przeprowadzonych w ramach programu PoczytajMY organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej

We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie CEO PoczytajMY. W jego realizację zaangażowały się uczennice klasy 7b. Przygotowały i przeprowadziły spotkania czytelnicze dla przedszkolaków i pierwszoklasistów. Wykorzystały książkę Joanny Olech „Szkoła na Dobrej”. Zainteresował je poruszany w utworze problem mizofonii, czyli nadwrażliwości na dźwięki. Dziewczęta poszukiwały ze swoimi młodszymi kolegami pomysłów na to, czym można by było zastąpić szkolne dzwonki. Sprawdzały, czy rzeczywiście piłeczki tenisowe nałożone na nóżki powodują, iż krzesło nie szoruje o podłogę, dzięki czemu nie wydaje nieprzyjemnych odgłosów. Zadawały zagadki, rozmawiały o tym, czego dzieci nie lubią, odegrały nawet scenkę z utworu (w szlafroku).

Dziewczęta opracowują już kolejne pomysły na to, jak zachęcić innych do czytania. W planach: przedstawienie dla najmłodszych, materiał filmowy oraz jeszcze więcej spotkań czytelniczych. Zapraszamy do śledzenia tych działań!