Pierwsze warsztaty fotograficzne już za nami!
4 września spotkaliśmy się z uczestnikami projektu "Odczarujmy razem Stogi". W sali widowiskowej Domu Sztuki pod kierunkiem Agnieszki Bochat zgłębialiśmy tajniki fotografii. Prowadząca pokazała nam najbardziej znane prace, dzieła uznanych twórców. Mogliśmy prześledzić, co inspiruje artystów, w jaki sposób pracują, na co zwracają uwagę. Nie zabrakło fotografii społecznie zaangażowanej, o dużej sile wyrazu, głębokim przekazie. Uczniowie dokonywali interpretacji tych dzieł sztuki. Okazało się, że są bacznymi obserwatorami o ciekawych spostrzeżeniach i przemyśleniach.
Po takim wstępie, wskazówkach technicznych od pani fotograf, udaliśmy w plener. Nie musieliśmy ruszać daleko, aby odnaleźć obiekty do fotografowania - fascynujące mogą być odbicia w kałuży, pokrzywy, pajęczyny, a nawet trawa. Uczniowie byli bardzo uważni podczas swoich poszukiwań. Podejmowali również wyzwania (jak np. fotografowanie tego samego obiektu – hulajnogi, wykonanie selfie na tle garaży wykonanych z blachy). Proponowali kolejne miejsca, stali się przewodnikami po Stogach.
Grupa kilkunastu osób z aparatami telefonicznymi w dłoniach, wzbudziła zainteresowanie mieszkańców.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021". Operatorem Programu w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.
#BardzoMłodaKultura #NarodoweCentrumKultury #InstytutKulturyMiejskiej #SiećKultury