W ostatni piątek przed feriami , 11 lutego 2020 roku, uczniowie klasy I a zostali Pasowania na Czytelników.

Uroczystość odbyła się w bibliotece szkolnej, w której na dzieci i ich wychowawczynię czekała bibliotekarka i koleżanki z klasy VII b.

Przed uroczystym pasowaniem dzieci poznały, zasoby szkolnej biblioteki, czytelnię, regulamin biblioteki oraz  zasady zachowania w bibliotece i czytelni.

Po krótkim powitaniu pani bibliotekarki,  starsze koleżanki Maja i Zosia przeprowadziły konkurs na temat znajomości bajeczek dla dzieci. Uczniowie I a świetnie poradzili sobie z odgadywaniem zagadek. Odpowiedzieli na podchwytliwe pytania ukryte w balonach i po uroczystym ślubowaniu zostali pasowani na Czytelników naszej biblioteki.

Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom, który podpisał odciskiem kciuka
i książkę ” Pierwszy elementarz” z alfabetem.

Na zakończenie uroczystości dzieci wypożyczyły swoją pierwszą lekturę: „Jak Wojtek został strażakiem”, którą będą mogły przeczytać w okresie ferii zimowych.