11 listopada 2023 r.

Dnia 10 listopada 2023 roku nasza szkoła świętowała wyjątkowe wydarzenie – 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas 4-8 zebrali się na uroczystym apelu, aby wspólnie uczcić odrodzenie naszej Ojczyznę i oddać hołd bohaterom przeszłości.

Podczas apelu, uczniowie wyruszyli w symboliczną podróż pociągiem historii, przemierzając stacje od Niewoli do Wolności. Ta symboliczna podróż stanowiła nie tylko przypomnienie historii Polski, ale przypominała także o tych, którzy poświęcili swoje życie walcząc o wolność ojczyzny.

Niezwykle wzruszającym momentem podczas apelu było wykonanie solo piosenki ”Ziemia rodzinna" przez uczennicę z klasy 4b.

Kluczowym momentem apelu było wspólne odśpiewanie Roty, podkreślające jedność i silną więź społeczności szkolnej z wartościami narodowymi.

Na zakończenie apelu wszyscy uczestnicy przedstawienia złączyli się, trzymając się za ręce, i zaśpiewali piosenkę "Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą".

Uroczystość z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości była nie tylko szczególnym wydarzeniem w naszej szkole, ale także czasem refleksji, dzięki któremu uczniowie mogli lepiej zrozumieć i docenić dziedzictwo bohaterów przeszłości. Była to chwila jedności, dumy i patriotyzmu.