9 maja troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w kilkuetapowym Konkursie Ekonomiczno-Bankowym dla klas VI organizowanym przez SP48 w Gdańsku. Pierwszą konkurencją było wykonanie plakatu przedstawiającego ,,Polski banknot z wizerunkiem sławnego matematyka”. Następna konkurencja przeprowadzona została w formacie programu Milionerzy. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące bankowości. Musieli również zaprojektować kartę bankomatową, a następnie zmagali się z zadaniami matematycznymi i krzyżówkami bankowo-ekonomicznymi. W oczekiwaniu na wyniki obejrzeli krótkie filmy związane z ekonomią i wyjaśniające w humorystyczny sposób pojęcia ekonomiczne, np. inflacja, pieniądz.

Sponsorem konkursu był Bank Polski PKO i każdy uczestnik otrzymał upominkowe gadżety. Dla zwycięzców czekały dodatkowo okolicznościowe banknoty 50- złotowe z wizerunkiem papieża Jana Pawła II. Nasi uczniowie zajęli 5 miejsce i trochę było im żal, że nie wywalczyli więcej, jednak zgodnie orzekli, że konkurencje były wymagające i ciekawe. Po ich minach widać było, że udział w konkursie sprawił im wiele satysfakcji 😊