Trwa Europejski Tydzień Kodowania Code Week 2022. Uczestniczą w nim także uczniowie naszej szkoły. Dnia 17 października odbyły się dwa wydarzenia w ramach Code Week 2022 w klasie 2b i w klasie 3a.

Uczniowie klasy 2b budowali w grupach z klocków LEGO We.Do 2.0, łazika naukowego Milo, wg instrukcji zawartej w aplikacji na iPadach. Po wykonaniu łazika każdy kolejno go programował za pomocą aplikacji We. Do 2.0. Zaprogramowany łazik jeździł, migał kolorowymi światłami i wydawał dźwięki.

Uczniowie klasy 3a kodowali na iPadach w aplikacji Tynker- układali kod drogi, którą musiał pokonać Smok, aby dojść do skarbu.

Zajęcia w obu klasach cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i dostarczyły im wiele radości.

Prowadzący zajęcia: p. Marzena Pawłowska