Klasa 8d 24 marca 2023r. uczestniczyła w ogólnopolskim spotkaniu podróżników, żeglarzy i alpinistów  – KOLOSY, największej w Europie imprezie podróżniczej, która każdego roku odbywa się w Gdyni.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać  się z pokazami  najciekawszych podróżniczych dokonań minionego roku kalendarzowego. Uzupełnieniem pokazów były liczne wydarzenia towarzyszące: wystawy zdjęć, seminaria specjalistyczne, spotkania z autorami książek czy targi sprzętu outdoorowego.

Biorąc udział w spotkaniu, uczniowie kl. 8d mogli rozbudzić ciekawość otaczającego  świata i jego bogactwa, przyjąć postawę otwartości i tolerancji, poznać chęć odkrywania tego, co jest gdzieś daleko, nowe i nieznane, a także zafascynować się sztuką żeglarską, czy też odkrywać tajniki alpinizmu.

Kto wie, może w najbliższej przyszłości to oni będą dzielić się swoimi wrażeniami z podróży? Z pewnością udział w ogólnopolskim spotkaniu KOLOSY na długo pozostanie w pamięci uczniów.