Zajęcia edukacyjne na Uniwersytecie Gdańskim

08.10.019 uczniowie klasy 3A wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poprowadzonych na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Po wysłuchaniu  krótkiej historii , dotyczącej powstania wydziału, przeszli do pomieszczenia, w którym była wykonana ciekawa ekspozycja z bursztynami. Przez szkła powiększające można było zobaczyć najdrobniejsze elementy budowy zatopionych w żywicy organizmów. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wizyta w tak zwanym „Pomieszczeniu hodowlanym”. Tu uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat życia mrówek, karaluchów, pajęczaków i patyczaków. Bardziej odważni mogli wziąć do rąk żywe gatunki karaczanów i patyczaków. Ciekawość dzieci  wzbudziły również szkielety wymarłych, jak i żyjących gatunków zwierząt. Wizytę na UG zakończyli oglądaniem kolorowych rybek i roślin owadożernych.

Takie lekcje na długo pozostaną w naszej pamięci!