WYPRAWKA DLA UCZNIA KLASY 1 W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Wyposażenie tornistra:

*dzienniczek ucznia- zeszyt w kratkę 32 kartkowy ( na pierwszej stronie zeszytu imię i nazwisko dziecka, klasa,  nr telefonu do kontaktu mamy i taty)

*piórnik : a w nim przede wszystkim :  ołówki  ( 2- 3 sztuki) , kredki ołówkowe, temperówka z pojemniczkiem, gumka do mazania , nożyczki, klej w sztyfcie, linijka, mazaki. Kleju będziemy używać sporo, więc można kupić więcej niż jeden.

*zeszyty: do : - j. polskiego w trzy kolorowe linie 16 kartkowy (proszę pamiętać, że za każdym razem, kiedy zeszyt będzie zapełniony należy dziecku przygotować nowy zeszyt)

- do matematyki w kratkę- 16 kartkowy

- do przyrody : zeszyt duży formatu A4 w kratkę ( będzie wykorzystany przez trzy lata- zeszyt ten będzie zostawiany w klasie).

*podręczniki i ćwiczenia będą przekazane przez bibliotekę szkolną. Dalsze informacje co do ich korzystania i przynoszenia będą przekazane później.

Proszę, aby wszystkie zeszyty, dzienniczki, ćwiczenia, podręczniki, piórniki (to co możliwe) było podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasą.

*strój gimnastyczny- worek do przechowywania stroju: biała koszulka ( t-shirt)   z krótkim rękawem, krótkie spodenki, skarpetki na zmianę oraz sportowe obuwie na jasnej podeszwie. Strój gimnastyczny dzieci przynoszą w dniu, kiedy odbywają się zajęcia sportowe ( strój nie jest przechowywany w sali). Najlepiej, aby worek, koszulka czy szorty były też podpisane.

* strój na basen- strój basenowy, okulary, czepek, ręcznik (bielizna dodatkowa), mydło do kąpieli, grzebień (szczególnie dziewczynki), gumki do włosów, spinki jeśli są długie włosy, można ewentualnie swoją suszarkę. Strój basenowy w dodatkowym worku, siatce lub torbie do tego przeznaczonej.

Przybory pozostające w szkole

• teczka tekturowa grubą z rączką  z zawartością: 2 bloki rysunkowe białe, 2 bloki rysunkowe  kolorowe, 2 bloki techniczne małe białe, 2 bloki techniczne małe kolorowe  ( proszę nie kupować bloków dużych),  wycinanki, plastelina, farby plakatowe 12 kolorów (bez pędzelków- w klasie jest ich dużo),  kredki pastelowe i świecowe- wszystko podpisane
  • teczka  z gumką do prac plastycznych (podpisane).

W szkole obowiązuje strój jednolity- „mundurek”

• codzienny: niebieska lub biała koszulka  z krótkim rękawem (t-shirt) , granatowa bluza/ sweter z tarczą szkoły, ciemne spodnie lub spódnica (kolory stonowane – żadnych cekinów, ani bohaterów bajkowych).
  • galowy- tradycyjny lub biała bluzka z tarczą szkoły (t- shirt), granatowe- czarne spodnie lub spódnica.

Hanna Szkudlarek