Wirtualny Konkurs ,,Uczniowie Renesansu"

„Uczniowie Renesansu” to międzyszkolny konkurs, którego organizatorem jest SP 61. I edycja konkursu odbyła się w poprzednim roku szkolnym dla klas 4-5 . W tym roku szkolnym odbyła się kolejna edycja tym razem dla klas 5-6. Założeniem  konkursu było wykazanie się umiejętnościami w wielu dziedzinach wiedzy. Patronem konkursu jest najwybitniejszy człowiek renesansu – Leonardo da Vinci. Był on matematykiem, architektem, wynalazcą, filozofem, pisarzem, muzykiem, a nawet zajmował się medycyną.

Zadaniem uczestników było  udzielenie jak najwięcej poprawnych odpowiedzi z takich dziedzin jak:

• Literatura młodzieżowa
  • W świecie liczb
  • Ciało człowieka z elementami profilaktyki zdrowotnej
  • Sztuki piękne i postęp technologiczny na świecie

W wyniku pięciodniowej rywalizacji uczeń naszej szkoły Mariusz  z klasy V b  zajął III miejsce, a uczennica Agata z klasy VI c  otrzymała wyróżnienie. .

Organizator konkursu już zapowiada  kolejną edycję w następnym roku szkolnym.