Dzieci z „zerówek” i z klasy 1a uczestniczyły 4 maja br. w warsztatach przyrodniczo- ekologicznych pt. „Wiosenny budzik”. Zajęcia rozpoczęły się w terenie, gdzie dzieci za pomocą sitek zbierały do wiaderek przedstawicieli mieszkańców łąk i lasów. Wśród zdobyczy znalazły się m.in. ślimaki, mrówki, dżdżownice, pająki, pluskwiaki. Po dokonaniu przez dzieci dokładnej obserwacji małych zwierzątek, zostały one wypuszczone na wolność.  Druga część warsztatów odbyła się w sali chemicznej, gdzie dzieci poznały budowę i przeznaczenie mikroskopu oraz obserwowały przez niego to, czego gołym okiem człowiek nie jest w stanie dostrzec. Dzieci miały także możliwość obserwacji działania mydła na wirusy, w tym także na koronawirusa.