DZIEŃ ZIEMI 22 KWIETNIA 2021

Tegoroczny motyw przewodni: „Przywróć naszą Ziemię”.

Z okazji Dnia Ziemi

serdecznie zapraszamy

wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do wspólnego świętowania- z uwagi na panującą pandemię w tym roku szkolnym w nieco innej formie. Tym razem będzie to „Rodzinny Konkurs Fotograficzny”, w którym każdy uczestnik wykona dwie fotografie - po jednej z dwóch podkategorii tematycznych:

• krajobraz naturalny niepoddany presji człowieka
  • krajobraz silnie przekształcony przez człowieka.

Zestaw obu zdjęć jednego autora naklejamy na kartkę bloku technicznego A4 i przynosimy do szkoły, a zdjęcie całej pracy przesyłamy na podany niżej adres mailowy.  Praca powinna  ukazać piękno przyrody oraz skutki postępowania człowieka (często niezgodnego z zasadami ochrony przyrody).

Główne cele zadania to m. in. poznanie współzależności człowieka i środowiska, obserwacja zjawisk i procesów przyrodniczych dostępnych doświadczeniu młodego człowieka w najbliższym otoczeniu; wskazywanie pozytywnych i negatywnych skutków oddziaływania człowieka na krajobraz.

Do konkursu zapraszają p. Joanna Matyka oraz p. Małgorzata Rucka. Zdjęcia naklejone na arkusz białego papieru technicznego o formacie A4 należy dostarczyć do pedagoga szkolnego p. Małgorzaty Ruckiej  do dnia 7 maja br. oraz przesłać na adres  ZSP4dzienziemi21@interia.pl

Prace do p. Małgosi dostarczamy we wtorki, czwartki i piątki.  Można również zostawić podpisane na portierni w szkole 😊