Projekt 7B

Mamy przyjemność poinformować, że uczennice klasy 7B założyły grupę inicjatywną pod nazwą Zielono nam! i planują ekologiczne działania. Będą przygotowywać łąkę kwietną i sadzić rośliny miododajne. W ramach projektu pod nazwą ,,Na ekologicznym szlaku’’ opracują także zajęcia edukacyjne dla dzieci z młodszych klas, mające na celu wykazanie, jak ważną rolę w przyrodzie pełnią pszczoły i inne owady zapylające.

Uczennice wykonały już pierwsze prace na terenie wokół szkoły. Przygotowały kawałek ziemi pod założenie łąki kwietnej. Dostarczony został również kompost, który pozwoli na użyźnienie gleby (dzięki akcji Czerne Złoto Ogrodników Zakładu Utylizacyjnego oraz Gdańskich Usług Komunalnych). Dalsza część prac wkrótce. Zachęcamy do śledzenia działań grupy.

Projekt z Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego, którego operatorem jest Stowarzyszenie Morena, będzie realizowany od 10 maja do 20 czerwca 2021 r.
 Chętnych do włączenia się w działania grupy zapraszamy do opiekuna projektu Katarzyny Kubach-Pryczkowskiej.

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.