Szanowni Państwo!

Po raz kolejny mieszkańcy Gdańska mogą zdecydować, które projekty zgłoszone
w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 zostaną zrealizowane.

Gorąco zachęcamy do poparcia dwóch inicjatyw, które obejmują przestrzeń wokół Szkoły Podstawowej nr 11: Naturalnego placu zabaw na Stogach (projekt dzielnicowy) oraz Zielonych Stogów (Zielony Budżet Obywatelski). Oba projekty mają nr 3.

Dlaczego to takie ważne?

Chcemy stworzyć miejsce, w którym będą mogli spędzać czas starsi i młodsi mieszkańcy dzielnicy. Ma ono sprzyjać odpoczynkowi, ale i zabawie.

Zgodnie z założeniami pomysłu stworzony zostanie plac zabaw. Wykorzystamy naturalne ukształtowanie terenu. Jego mocną stroną jest obecność dużych drzew, wokół których zbudowane zostaną ławki. Ponadto planujemy postawienie huśtawek (wahadłowej i typu „bocianie gniazdo”), wierzbowego szałasu, tunelu, ścieżki z pni drzew, uporządkowanie przestrzeni i wysypanie jej korą. Dodatkowo wyremontowana zostałaby droga dojazdowa do szkoły, a boisko zyskałoby energooszczędne oświetlenie.

Zmiany mają także dotyczyć roślinności. W miejscu górki od ulicy Szpaki powstałaby zielona przestrzeń rekreacyjna wraz z drewnianą altaną. Dodatkowo planujemy duże rabaty kwiatowe (słoneczną i do cienia), powiększenie założonej już łąki kwietnej, rabatę sensoryczną, pełne kolorowych roślin: kwiatów, traw, ziół; pachnących, o różnej fakturze, szeleszczących na wietrze.

Spotkajmy się razem w pięknym unowocześnionym otoczeniu przy Stryjewskiego 28.