ZASŁUŻONE ZWYCIESTWO!

Ktoś mógłby powiedzieć, że „ trzynastego” nic się nie udaje. Za oknem deszcz, wiatr i burza… Ale nam, uczestnikom II etapu konkursu „ Młody Przyjaciel Domu  Uphagena” właśnie dzisiaj, 13.06.2019 przewrotne szczęście dopisało, bo jak tu się nie cieszyć z I miejsca, fantastycznych nagród i pysznego poczęstunku? Dzisiaj mogliśmy się przenieść po raz kolejny do XVIII wiecznego miasta i poczuć zapachy perfum, których używali bogaci domownicy tego pięknego muzeum. Rozpoznawaliśmy tkaniny, z których szyli swoje bogato zdobione szaty. Najbardziej podobała nam się jednak codzienna garderoba służby pana Uphagena.  Było ciekawie, zabawnie              i pysznie. Szkoda tylko, że czas tak szybko upłynął i trzeba było wracać do szkoły.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdańska.