4 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty historyczne dla trzech klas - 6a, 6b oraz 4b. Każda z klas wybrała inną tematykę spotkania: złote czasy piratów, powstanie warszawskie oraz żołnierze niezłomni.

Prelegentka z wydawnictwa Meandry w interesujący sposób przedstawiła tło historyczne związane z każdym tematem. Uczniowie tworzyli w grupach flagi statków pirackich, odpowiadali na pytania dotyczące żołnierzy wyklętych, za co byli nagradzani słodkościami, a na zajęciach o powstaniu rozwiązywali pierwszy punkt decyzyjny w książce - czy Janek ma dołączyć do powstania, czy też nie i jakie się z tym wiążą konsekwencje. Problem został przedyskutowany, a następnie uczniowie obejrzeli krótki film o powstaniu i rozwiązali quiz. Był to dobrze wykorzystany czas.

Wydawnictwo Meandry publikuje książki historyczne paragrafowe, w których jest kilka możliwych zakończeń, a czytelnik dokonuje wyboru, decydując o tym, jak potoczą się losy bohaterów.