Dzieci należące do Szkolnego KLUBU Turystyczno– Przyrodniczego PEREGRINES uczestniczą w programie geograficzno– turystycznym. Udział w programie dzięki walorom takim, jak odkrywanie nowych miejsc wywiera pozytywny wpływ na zdrowie organizmu oraz stanowi ważny element w procesie wychowawczym i kształcącym uczniów.

W  roku szkolnym 2019/ 2020 po raz kolejny dzieci biorą udział   w cyklu spotkań „HISTORIA I ARCHITEKTURA GDAŃSKA” 2019/ 2020.

Spotkania z przewodnikami Gdańska  zorganizowane zostały  przez Gdański Oddział  PTTK    oraz  Przewodników  Miejskich i  Terenowych

im. Franciszka Mamuszki.

Projekt, w którym uczestniczą dzieci, pozwoli im poznać niezwykłe miejsca i postaci związane z  Gdańskiem. Zapoznają się także z historią naszego miasta. Dzieci mają już za sobą dwa spotkania, podczas których podziwiały „Drogę królewską” i dowiedziały się, gdzie przebiegały mury średniowiecznego Gdańska. W najbliższy czwartek udamy się na Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy.

opiekun grupy  Joanna Matyka