Szkolne Koło Wolontariatu

Mamy przyjemność poinformować, iż po wakacyjnej przerwie wznowiło swoją działalność Szkolne Koło Wolontariatu.

5 października kilkoro uczniów 8b wzięło udział w inauguracji akcji charytatywnej „Pola Nadziei na Pomorzu 2020”. Wraz z wolontariuszami innych pomorskich hospicjów na placu przed kościołem jezuitów w Gdańsku posadziliśmy cebulki żonkili. Jako reprezentanci Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza otrzymaliśmy własny pakiet sadzonek. Dzięki nim przy naszej szkole również powstanie takie symboliczne „pole nadziei”.

Wolontariusze rozpoczęli także inne działania: pomagają w opiece nad młodszymi kolegami – wychowankami naszej świetlicy oraz zerówek. Wkrótce wyruszą wspierać dwa zaprzyjaźnione przedszkola: Przedszkole nr 58 oraz Przedszkole nr 16 w Gdańsku.

Na koncie mamy swój pierwszy sukces! Udało się nam uzyskać 300 złotych dofinansowania (ze środków Miasta Gdańska) na realizację inicjatywy „Moja szkoła chce być eko” w ramach akcji „Godzina dla Gdańska” organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu. Dzięki temu uporządkujemy nieco (po raz kolejny) teren wokół szkoły, zasadzimy nowe rośliny oraz będziemy się zastanawiać, co zrobić, aby poprawić wygląd terenu wokół budynku SP 11
w Gdańsku. To wszystko już 11 października!

Dziękujemy i zapraszamy do współpracy

Katarzyna Kubach-Pryczkowska

Jagoda Formella-Kaszubowska