PASOWANIE PIERWSZAKÓW

17 października 2019 roku najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności zostali pasowani na uczniów. Uroczystość odbyła się w Ratuszu Głównego Miasta w towarzystwie rodziców, dyrekcji szkoły i przedstawiciela Ratusza.

Na początku dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjnej, w czasie której dowiedziały się, jakie znaczenie ma uroczyste ślubowanie. Rozmawiały o zawartych w nim wartościach takich jak: prawda, dobro, piękno,  którymi należy kierować się       w życiu. Następnie udały się do Wielkiej Sali , gdzie  przedstawiły zebranym gościom przygotowany program artystyczny i zostały pasowane przez panią dyrektor. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodkości  przygotowane przez rodziców.

Uroczystość „Pasowania na ucznia” to pierwszy krok wieloletniej, pracowitej wędrówki ku wiedzy. Życzymy, by dla każdego pierwszaka  był to przyjemny i wartościowy czas.

Halina Cybulska