Szkoła Podstawowa nr 11 w Gdańsku

Szkolne Koło Wolontariatu

11 października nasi wolontariusze wzięli udział w akcji „Godzina dla Gdańska” (#godzinadlagdanska organizowana przez #wolontariatgdansk). Wspólnie tworzyliśmy miejsce przyjazne środowisku oraz uczniom i uczennicom szkoły. Zebraliśmy się o 13.40, „uzbrojeni” w rękawice ochronne i narzędzia ogrodnicze. Rozbiegliśmy się do pracy. Jedni sadzili cebulki żonkili, które otrzymaliśmy 5 października podczas uroczystości inaugurującej Pola Nadziei na Pomorzu. Inni przygotowywali ziemię do nowych nasadzeń, jeszcze inni usuwali chwasty. Bardzo pomogły nam pani Ola i pani Jagoda. Do akcji włączył się również pan Władek – pracownik obsługi.

Dzięki naszym działaniom udało się nieco uporządkować część terenu wokół szkoły. Nowe rośliny będą nie tylko cieszyły oko na wiosnę, ale również przywabiały owady.

Na zakończenie, po ciężkiej pracy, czekał na nas poczęstunek. Wraz z uczniami zastanawialiśmy się wówczas, jakie jeszcze działania moglibyśmy podjąć, aby lepiej zagospodarować przestrzeń wokół naszej szkoły. Chcielibyśmy, aby było to miejsce przyjazne uczniom, ale i środowisku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i pomoc. Szczególne podziękowania składamy też miastu Gdańsk za dofinansowanie akcji.