Klasy czwarte zmagają się z ortografią

W marcu uczniowie klas czwartych wzięli udział w ortograficznych potyczkach, przygotowanych przez nauczycieli języka polskiego. Pierwszy etap polegał na pracy zespołowej i wymagał zaangażowania pamięci oraz uwagi. Należało wykazać się spostrzegawczością, szybkością i dobrze opracowaną strategią. Konkurs nosił tytuł
„W sportowym duchu ortografii”. Uczniowie podbiegali do tablicy z tekstem o królu Salomonie, zapamiętywali jego fragmenty, następnie wracali do swojej drużyny
i dyktowali go zapisującym, zwracając uwagę na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. Zespoły klasowe podeszły do zadania z dużym zaangażowaniem. Szybko pokonywały dzielący ich dystans, aby zyskać dodatkowe punkty za czas. Wielkie brawa należą się wszystkim uczestnikom tego nietypowego konkursu za doskonałą współpracę.

Drugim etapem były zadania indywidualne. Tym razem szukaliśmy specjalisty do spraw ortografii. Wytypowani w eliminacjach uczniowie musieli zastosować prawidłowy zapis wybranych wyrazów z trudnościami, ale także wykazać się znajomością reguł ortograficznych.

Wyniki wkrótce!