Europejski Tydzień Kodowania – Code Week 2019 w naszej szkole

W ramach Code Week 2019 uczniowie klasy 3B podczas omawiania lektury D. Parlak „Kapelusz Pani Wrony”  kodowali drogę detektywa Barnaby do zaginionego kapelusza. Pierwszym zadaniem było kodowanie na dywanie, a następnie wyznaczanie drogi własnego pomysłu na przygotowanych do tego celu kartach pracy oraz napisanie instrukcji pokonania opracowanej trasy. Po sprawdzeniu poprawności wykonania zadania uczniowie wymienili się instrukcjami i na nowych kartach pracy zaznaczali trasę przedstawioną w otrzymanej instrukcji.

Po takim treningu kodowania przyszedł czas na podniesienie poprzeczki. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie wyznaczali trasę i tworzyli na określonych warunkach instrukcję jej pokonania „On safari”, używając poleceń wyłącznie w języku angielskim. To były ciekawe zajęcia, podczas których wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem.