23 września klasa 5b wyjechała do Szymbarka na zieloną szkołę. W drodze do ośrodka zatrzymaliśmy się, aby zwiedzić z przewodnikiem zakład porcelany stołowej „Lubiana”.

W ośrodku edukacji ekologicznej uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. „Domowy recykling”, gdzie pod okiem prowadzącej zajęcia stworzyli ramki do zdjęć z wykorzystaniem makaronu oraz ciekawe grafiki na pomalowanych płytach CD. Tego dnia dzieci stworzyły też mydełka zapachowe w wybranej przez siebie kolorystyce, kształcie i zapachu w oparciu o bazę glicerynową.

Następnego dnia wybraliśmy się do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, gdzie pod okiem pani przewodnik zwiedzaliśmy m.in. drewniany kościółek, replikę bunkra organizacji Gryf Pomorski, dom sybiraków, największy fortepian świata oraz dom do góry nogami (pierwszy, który powstał w Polsce). Potem obejrzeliśmy jeszcze Krainę Bajek, w której lektorzy czytali znane wszystkim bajki, a w domkach poruszały się bajkowe postacie. Po południu klasa została podzielona na dwie grupy i bawiliśmy się w podchody przyrodnicze z użyciem kompasu. Wieczorem czekały nas jeszcze warsztaty malowania na szkle oraz ognisko. W dniu wyjazdu z Szymbarka zawitaliśmy do Skansenu we Wdzydzach Kiszewskich, gdzie na ogromnym terenie 22 hektarów oglądaliśmy kilkadziesiąt budynków, słuchaliśmy opowieści historycznych oraz zapoznawaliśmy się ze sztuką lokalnych artystów.

Trzy dni szybko minęły i trzeba było już wracać do domu. To wspaniałe miejsce i okolice na długo pozostaną w naszej pamięci 😊